Download on the App Store GET IT ON Google Play
Ferhat Pusa
Ferhat Pusa

At Yarışı Tahmincisi & Yarış Yazarı

06 Haziran 2024
Beğen 0
Kalp 0
Teşekkürler 0
Nazar Boncuğu 0

İki Banko - 6 Haziran Antalya

Birinci koşuda;
* İddialı bir orijine sahip olmamasına rağmen katılmış olduğu ilk çim pist yarışında bu rakiplerine göre mukayese edilemeyecek şekilde başarılı isimlerle mücadele edip iyi dereceli bir altıncılık elde eden 
ARTUKOĞLU; benzer performansı bugün de yansıtabilirse maiden'a veda edebilir, favorimdir.

* Potansiyeli yüksek pedigrisine rağmen ilk iki koşusunda beklenilen performansını yansıtamayan 
OĞUZHANTAY, bugün dili bağlanmış şekilde mücadeleye katılacağı için mükemmel idman durumuyla fotoyu önde geçebilir.

* İlk koşusunda adaptasyon sorunu yaşadığı için zorlanmadan altıncı olan 
DUMLUCA da uzun süredir bu koşuya mükemmel şekilde hazırlandı.
Annesi 
SAKARBAŞI'nın anneden kardeşi olduğu için piste uyum göstererek maiden'a veda edebilir.


İkinci koşuda;
* İyi bir orijine ve de eşkale sahip olan 
BAHARBAHİR, üç yaşlılığında göstermiş olduğu performansla çok iyi yerlere gelebileceğine dair bir izlenim bırakmasına rağmen tam olarak beklenilen performansını yansıtamadı. Buna rağmen son koşusundaki ikinciliğiyle formunu önemli ölçüde yükselttiğini gösterdi.
Bugün lehine pist ve mesafede, çok uygun rakiplerinin yanında mücadele edeceği için temponun da süratli başlamasından istifade ederek fotoyu önde geçeceğine inanıyorum ve banko olarak öneriyorum.
- Rakibi ise bir şekilde 
Fezacan ile Hadioğlu'nun presine maruz kalmaması halinde bitirebilecek formda olan KIRKÇERİ'dir.


Üçüncü koşuda;
* İlk koşusunu Antalya kumunda kolay kazandıktan sonra ikinci koşusunu Ankara kumunda kazanacaktı ki, ilk metrelerde kapanması ve de viraj üzerinde sertlik yapması, gücünü tam manasıyla yansıtmasına mani olduğu için çok az farkla ikinci kaldı 
REBELLIOUS BOY.
Tayın annesi 
SALİDA'nın çim pist performansı çok iyi olduğu için süratli başlayacak tempoda kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir.
- En ciddi rakibi ise stili rakibi olmasına rağmen çok seri bir tay olan 
ALKARDEŞLER'dir.
Son koşusunda yağış olmasına rağmen çok düzgün aksiyonlarla kolay kazanan bu safkan, artan formuyla bugün de kazanabilir.

 

Ekonomik Şablonum:

1.ayak2,10,8
2.ayak3
3.ayak2,1
4.ayak: 2,6,11,7,4,1,3
5.ayak5,9,1,6,10
6.ayak1,4,7


1. Ankara Şablonum:

1.ayak2,10,8
2.ayak3
3.ayak2,1
4.ayak: 2,6,11,7,4,1,3,8,9,10,5,12
5.ayak5,9,1,6,10
6.ayak1,4,7


Geniş Şablonum:

1.ayak2,10,8
2.ayak3
3.ayak2,1
4.ayak: 2,6,11,7,4,1,3,8,9,10,5,12
5.ayak5,9,1,6,10
6.ayak1,4,7,2,3,6


Alternatif Şablonum:

1.ayak2,,10
2.ayak3,6
3.ayak2,1
4.ayak: 2,6,11,7,4,1,3,8,9,10
5.ayak5,9,1,6,10
6.ayak1,4,7,2,3
 

---

Dördüncü koşuda;
* Sonucu öngörülmesi çok zor bir mücadeleye sahne olacak.
Uzun aradan sonra yarışlar görüp bir türlü beklenilen performansını yansıtamasa da bugün lehine pist ve mesafede, dişine uygun rakiplerinin yanında mücadele edecek olan 
GÜR FIRTINASI; temponun çok süratli başlamasından istifade edeceği için sonlarda yapacağı etkili sprintiyle sürprizi gerçekleştirebilir, favorimdir.

* Yine gidiş hattı avantajına sahip olan 
KING OF DELATIERRA, son koşusunu iyi dereceyle kazanan MAXIMUS POWER, son üçüncülüğünde grubun en parlak performansını sergileyen VARDA VELA ve de uygun bir grup bulan THE KING SIAYER ön plande görünse de şansı olmayan hiçbir isim yok, kesinlikle kapatılmalıdır.


Beşinci koşuda;
* İkinci koşusunda çim pistte yarışan 
NUMAN ABİ, hafif bir adaptasyon sorunu yaşayıp grubun gerisine düşerken, düzlükte gecikmiş bir şekilde yapmış olduğu ataklarla iyi dereceli, kolay bir üçüncülük elde etmişti. Güzel bir eşkale sahip olan bu safkan, bugün 200 metre daha uzun mesafede, dişine uygun rakiplerini mağlup edebilir.
Fakat maiden yarışlar eskisi kadar güven vermiyor. Geçenlerde Gülferzin de öyle veya böyle bir şekilde kazanabileceği yarıştan mağlup ayrılmıştı.
Dolayısıyla burada da benzer bir durum olabileceğini düşünerek rakiplerine de şans veriyorum.

* Annesi 
BERKSOY'un anneden kardeşi olan ŞAHTAYIM, yakın takibimde olan bir isimdi.
Son koşusunda kazanabileceğini düşünüyordum, fakat yarış içerisinde çok ciddi faullere maruz kalınca jokeyi tarafından zorlanmadı.
Bugün gözlük aksesuarı olmadan lehine pist ve mesafede mücadele edeceği için gerçek gücünü yansıtarak sürprizi gerçekleştirebilir.
- Daha sonra ise eşkalini çok beğendiğim seri safkan 
BAŞSAĞDIÇ, kulvarının da vermiş olduğu avantajla bu kez çıktığı gibi bitirebilir.
- Potansiyeli çok yüksek bir pedigriye sahip olan 
ÖZGÜR RUH ise son koşusunda iyi dereceli bir üçüncülük elde ederken bugün ilk kez çim pistte yarışacağı için kapalı kutu konumunda, ihmal edilmemeli.
- Ön planda önereceğim isimlerin sonuncusu ise son koşusunda dili bağlanınca az farkla ikinci kalan 
KÜÇÜK EDA'dır. Kendinden yaşça büyük rakiplerinin gerçekleştirmiş olduğu bir dereceyi elde ettiği için bu kez maiden'a veda edebilir.


Altıncı koşuda;
* Art arda kazandığı yarışlardan sonra geriye alınmış olsa da önde boş kalabileceği bir grup bulduğu için dinçlikle bitirebilecek güçte olan 
DÜNDARZADE favorimdir.
* Gördüğü yarışlarla git gide formunu yükseltip son koşusunda fotoyu önde geçen 
YİĞİTKARDEŞLER ise özellikle Karizmatik'in önlerde konumlanması halinde sonlarda yapacağı etkili sprintiyle bir kez daha kazanabilir.
* Son koşusunda düzlük boyunca kapandığı için kazanabileceği yarıştan ikinci ayrılan 
END GAME, yarış hazırlıklarında iyi görünen SEÇERHAN ile KUMBEY; ön planda olan diğer isimlerdir.


Yedinci koşuda;
* Uzun mesafeli kum pist yarışlarının üçünde de fotoyu önde geçen 
HET SCHIP; bugün biraz daha sert grupta yarışacak olsa da temponun süratli başlayacak olmasından ötürü bir kez daha kazanabilir.
* Yarışı istediği yerde takip edebilen ve de her şekilde başarılı olabilen 
MON COEUR da ilk kez uzun mesafede yarışacak olsa da yapı itibariyle yatkın göründüğü için sevdiği Ankara kumunda bir kez daha kazanabilir.
- Alternatif şablonlarda ise kulvar avantajından ötürü sevdiği kum pistte çıktığı gibi bitirme ihtimali bulunan 
SWEET SACRIFICE, son birinciliğinde potansiyelini yansıtabileceğine dair ışık veren KANINDO ve de değişen aksesuarıyla çok kolay bir birincilik elde eden SECRET LAV; değerlendirilebilir.


Sekizinci koşuda;
* Bir müddet aradan sonra katılmış olduğu yarışında stili rakibinden ötürü liderliği alamasa da dikkat çekici bir beşincilik elde eden 
DELAWERA, bu kez daha iyi duruma gelmiş şekilde tempoyu kendisi belirleyeceği için inatçı karakteriyle çıktığı gibi bitirebilir.
- En ciddi rakipleri ise kendisini yakından takip edecek iki isimdir. Bunlar son zamanlarda uzun mesafede kazanan 
ESPINOZA ile yeterli hazırlığa sahip olan HAYALET KIZ'dır.


Dokuzuncu koşuda;
* Grup yarışlarda en üst düzey rakipleriyle mücadele ettiği için başarısız kalan 
ESSEN, uzun aradan sonra katılmış olduğu yarışında kendi ayarında rakiplerle mücadele edince başarılı bir dördüncülük elde etmişti. Sonrasında gerçekleştirmiş olduğu hazırlıklarında formunu daha da yükselttiğini belli ettiği için daha önce kazanmış olduğu pist ve mesafede bir kez daha fotoyu önde geçeceğine inanıyorum ve banko olarak öneriyorum.
- Rakipleri; 
2-3-8'dir.
 

2. Ankara Şablonum:

1.ayak: 2,6,11,7,4,1,3,8,9,,10,5,12
2.ayak5,9,1,6,10
3.ayak1,4,7
4.ayak3,5
5.ayak5,2,6
6.ayak1


Geniş Şablonum:

1.ayak: 2,6,11,7,4,1,3,8,9,,10,5,12
2.ayak5,9,1,6,10
3.ayak1,4,7,2,3,6
4.ayak3,5
5.ayak5,2,6
6.ayak1


Alternatif Şablonum:

1.ayak: 2,6,11,7,4,1,3,8,9
2.ayak5,9,1,6,10
3.ayak1,4,7
4.ayak3,5,7,4,6
5.ayak5,2,6
6.ayak1
 

---

OSIRIS: Katılmış olduğu her koşusunda bir öncekine göre daha iyi performans sergileyip bu silsilenin sonunda da kolay bir birincilik elde etti.
Bugün de lehine pist ve mesafede, temponun çok süratli başlayacak olmasından istifade edeceği için uyumlu jokeyinin idaresinde bir kez daha kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir.ZEHİRBİKE: İlk koşusunda geç çıkıp düzlüğe gelinmeden savrulan bu safkan, buna rağmen dördüncülük elde ederek aslında yüzde yüz kazanabileceği yarıştan mağlup ayrıldığını göstermiş oldu.
Sonraki koşusunda iyi çıkış yapsa bile viraj üzerinde sertlik gösterip dışardan dolandığı için bir kez daha kazanabileceği yarıştan mağlup ayrıldı ama bu kez yarışın ikinciliğini elde etti.
Son koşusunda ise ilk kez kum pistte yarıştı ve de bu kez daha az sorun yaşamasına rağmen rakibi sert geldiği için mücadeleden ikinci ayrılarak formunu pekiştirdi.
Bugün ise 1300 metrede yarışmak gibi önemli bir avantaja sahip. Bu avantajın detayı ise 1100 metrede yarışırken viraj üzerine denk gelirken, bu kez 200 metre daha geriden yarışa başlayacağı için yerini alma konusunda sıkıntı yaşamayacak ve de dış kulvara savrulmayacak. Bu da ilk kez gerçek gücünü yansıtarak kazanmasını sağlayacağı için banko olarak öneriyorum.
- Rakipleri; 
AFŞINTAY ile DEREBEYİ'dir.


RABATTO: Dili bağlandıktan sonra gerçek gücünü yansıtmaya başlayıp Antalya'daki son iki koşusunu da kazanan bu safkan, devam ettirdiği mükemmel formuyla bugün de kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir.
- En ciddi rakibi ise temponun rölanti başlamasından istifade edecek olan 
MANDACAN'dır.


ÖZAKIN: Art arda kazandığı yarışlardan sonra yakın farkla iki yarış kaybeden bu safkan, son koşusunda iyi dereceyle tekrar kazanarak ne denli formda olduğunu gözler önüne serdi.
Bugün de dişine uygun rakiplerinin yanında temponun süratli başlamasından istifade edeceği için kazanmaya en yakın gördüğüm isimdir.GÜNÇE KIZ: İlk iki koşusunda kum pistte kazanırken kalitesini gözler önüne seren bu safkan, üçüncü koşusunda ise sentetik pistte mücadele edip jokeyi tarafından zorlanmadığı için beşinci olmuştu. Eğer iyi yer tutabilmiş bir jokeyle yarışa katılmış olsaydı biraz da zorlamayla birincilik mücadelesinin içerisinde olabilirdi.
Bugün sevdiği kum pistte, çok daha uygun rakiplerinin yanında mücadele edeceği için fotoyu önde geçeceğine inanıyorum ve günün bankosu olarak öneriyorum.İZMİRLİ BEYİ: Dili bağlandıktan sonra katılmış olduğu çim pist yarışında başarılı bir dördüncülük elde eden bu safkan, son koşusunda ise kum pistten olumsuz etkilenip tabela dışında kalmıştı.
Bugün ise yatkın olduğu sentetik pistte, çok uygun rakiplerinin yanında mücadele edeceği için özellikle önde boş bırakılması halinde çıktığı gibi bitirerek sürprize imza atabilir, favorimdir.

 

Ekonomik Şablonum:

1.ayak: 5,2,3,4,1
2.ayak11
3.ayak1,4,7,5,8,2,6,3
4.ayak3,2,1
5.ayak3
6.ayak1,3,4,2,8


Antalya Şablonum:

1.ayak: 5,2,3,4,1
2.ayak11
3.ayak1,4,7,5,8,2,6,3
4.ayak3,2,1,5,6,4
5.ayak3
6.ayak1,3,4,2,8,6


Geniş Şablonum:

1.ayak: 5,2,3,4,1,8,6,9,7
2.ayak11
3.ayak1,4,7,5,8,2,6,3
4.ayak3,2,1,5,6
5.ayak3
6.ayak1,3,4,2,,8,6


Alternatif Şablonum:

1.ayak: 5,2,3,4,1
2.ayak11,1,3
3.ayak1,4,7,5,8,2,6,3
4.ayak3,2,1
5.ayak3
6.ayak1,3,4,2,,8,6