Download on the App Store GET IT ON Google Play
FERHAT PUSA'DAN YİNE BAYRAM ALTILISI 19.000 TL
25 Haziran 2024
Beğen 0
Kalp 1
Teşekkürler 0
Nazar Boncuğu 0

FERHAT PUSA'DAN YİNE BAYRAM ALTILISI 19.000 TL


Dördüncü ayakta;
KATSUYA gibi özellikle sentetik pistte çok başarılı olmuş bir kısrağın yavrusu olan NOX ATRA, aynı zamanda EMIL KURJAK gibi grup-1 Erkek Tay Deneme Koşusunu kazanmış bir ismin anneden kardeşi. Heybetli de bir eşkale sahip olan bu tay, uzun aradan sonra katılmış olduğu ikinci koşusunda bu pist ve mesafede fotoyu önde geçecekti ki, kapanma sorunu yaşadığı için az farkla ikinci kaldı.
Ardından çim pistte yarıştı ve de yine kazanabileceği yarıştan yakın farklarla mağlup ayrıldı. Bu kez sebep de süratli giden tempoda jokeyinin oldukça aceleci davranarak safkanı yanlış bir temponun içerisine sokmasıydı. Nitekim sonraki koşusunda değişen jokeyiyle bu kez sabırlı koşturulup farklı ve de sermayeli bir birincilik elde ederek yarış hayatının en iyi performansını sergiledi. Tam ivme kazanmış, her şey yolunda giderken son koşusunda sert grupta, üstelik dili bağlanmış şekilde yarışınca etkisiz kalıp tabela dışında kaldı.
Bugün ise tekrar dil bağı çıkarılmış şekilde, yatkın olduğu pist ve mesafede, dişine uygun rakiplerinin yanında mücadele edecek.
Normalde önlerde konumlanan bir safkan, fakat tempo ne kadar süratli başlarsa o kadar avantajına. Bugün de 
Mad Runner ile Laguna Boy'un liderliği almak isteyeceğini göreceğiz.
DaywalkerSnow Show da öndeki bu ikiliyi kovalayacak isimler. Dolayısıyla bugünkü yarışın temposu oldukça süratli başlayacağı için etkili sprintiyle fotoyu önde geçeceğine inanıyorum ve günün bankosu olarak öneriyorum.


Altıncı ayakta;
* İyi bir eşkale sahip olan 
KING RASİM, uzun aradan sonra katılmış olduğu ikinci koşusunda bu rakiplerine göre çok daha iyi isimlerin yanında tabela dışında kalmasına rağmen son 300 metreden sonra jokeyi tarafından zorlanmamasıyla dikkat çekmişti. Sonrasında gerçekleştirmiş olduğu galobunda da çok iyi göründüğü için özellikle önlere yakın konumlanması halinde fotoyu önde geçebileceği için favori olarak öneriyorum.

* Dili bağlandıktan sonra katılmış olduğu ikinci koşusunda bu rakiplerine göre daha iyi sayılabilecek isimlerin yanında başarılı bir beşincilik elde eden 
GÜLİZAR HANIM, orijin itibariyle çim piste çok daha yatkın bir isim olduğu için dişine uygun rakiplerinin yanında, etkili sprintiyle fotoyu önde geçebilir.
 

İstanbul Şablonum:

1.ayak: 3,10,9,2,4,5
2.ayak5,2,10,8,7,1
3.ayak1,3,2,4,5
4.ayak7

5.ayak6,2,1
6.ayak2,6