Gifted Akay - Night Fire - Kökağa - ADANA 27 Mayıs 2013
Dördüncü Ayakta;
*Son üç yarışını tabelanın dışında tamamlamış olsada ikisi kısa vade biri açık yarış olan bu koşuları öncesindeki Adana startlarına baktığımızda tüm şartların  1 numaralı GIFTED AKAY'dan yana olduğunu söylebiliriz. Mesafe 1200 metre olmasına rağmen, kısa mesafede bekleme yaparak son metrelerde etkili bir sprint perfromansını gösterebilen Gifted Akay için , bugün grupta Hawk Attack, Sun Resital gibi önde yüksek tempo yapabilecek rakiplerinin olması kendisinie büyük avantaj sağlayacaktır. 23 marttaki 1300 metre yarışında önde boş kaçan Dayı'nın düzlükte arayı açmasına rağmen bu rakibini yakalamış ve geçmişti. Bugün Sun Resital'in numara alacağı grupta gerisinde Hawk Attack'ın yer alacak olması (Hawk Attack düzlükle birlikte tempoyu dahada yükseltecektir) , Mia Boy ve Baştacım ikilisinin yine bu tempoya ayak uydurma çabası Gifted Akay'ı birinciliğe atabilir. Bu nedenle Gifted Akay'ıBANKO olarak öneriyorum.


Beşinci Ayakta;
*1500 metredeki son yarışında ikinci olan 10 numaralı NIGHT FIRE, düzlükte Come To Win ile birlikte rakiplerini ayırmış ancak viraj sonrasında daha avantajlı bir şekilde son 300'e giren rakibini yakalayamamıştı. ogünük grubundan dört isimle bugünde mücadelede edecek tay, bu rakiplerinin performas olarak çok üstünde olduğunuda göstermişti. Gerek 1200 metre gerekse 1500 metre koşularında binicisinin teşviklerine cevap veren tay bugün birinciliğin en güçlü adayı olup Kuponlarda TEK olarak değerlendirilebilir.


Altıncı Ayakta;
*Sedefkar, Ray Fırtınası gibi numara alacak isimlerin yanında Nergisçicek ve My Afrodite'in aynı grupta yer alması temponun yüksek geçeceğini gösteriyor. Önde kaçacak Sedefkar ve Ray Fırtınasını boş bırakmamak adına Nergisçicek ve My Afrodit'in yakın presleri koşuda bir ismin kazanma ihtimalini kuvvetlendiriyor. Bu faktörle birlikte katıldığı koşular ve mesafedeki başarılı yarışlarınıda hesaba kattığımızda kazanmaması için bir neden yok. Bu yıl 1400 ve 1500 metrede kazandığı koşularında grubun en gerisinde yer alarak öndeki yüksek tempoyu çok iyi değerlendirmişti. Ayrıca düzlükte yaptığı ataklarında fazla zorlanmadığını da gözlemlediğim 1numaralı KÖKAĞA akşamın en güvenilir limanı olabilir. Kendisi için hem rakip hem tempo anlamında uygun grup bulan Kökağa'nın kazanması bekliyor ve BANKO olarak öneriyorum.Görüntülenme : 6484
  • Yorumlar
  • Yorum Yazın
Bu Bankoya Henüz Yorum Yapılmamıştır.
Ziyaretçi16 Temmuz 2018
Yorum Yazabilmek İçin Üye Olmalısınız. Üye Olmak İçin Tıklayınız.