Koşan Artun - Senben - ADANA 20 Mayıs 2013
Beşinci Ayakta;
14 Mayıs'ta kazandığı yarışı öncesinde Senben hakkında şu yorumda bulunmuştum:
Yamak-1 sınıftaki aprantilere mahsus 1900 metredeki koşuda fazla zorlanmadan aynayı ilk sırada geçmesini beklediğim isim Senben olacaktır. Senben dışında koşudaki diğer 10 at için bu mesafe tempoda olumlu düşünceler içerisinde değilim. Bunun  aksine Senben için için 1900 ve 200 metredeki yarışlarında ortaya koyduğu performans nedeni ile bugün için kazanmasını bekliyorum.

Senben yarış içerisinde grubu gerilerde takip ederek son düzlüğü sprintle geçerek bitirmek istiyor. Özellikle son yarışı olan 2000 metredeki handikap 15 koşuda düzleğe kadar çok kolay bir şekilde gelmiş ancak düzlükle birlikte binicisi H.Kılıçarslan'ın teşviklerine beklediğim tepkiyi gösterememişti.

Aynı şekilde bir yarışınıda 1900 metredeki handikap 14 koşusunda yapmış ancak yine istediği atakları gerçekleştirememişti. Bunun en önemli nedeninin Senben'in grubu gerilerde takip etmesi olarak görüyorum. Çünkü 12 şubattaki 2000 metredeki handikap 15 yarışında son yarışları aksine grubu önlerde takip etmiş, viraj üzerinde dördüncü sırada düzlüğe girerken ise üçüncü sırada yer almış ve en iyi koşusunu çıkarmıştı.

Kattara, Sarçin, Çifteli, Örnekkaya gibi bugünkü rakiplerinden daha iyi isimlerle giriştiği mücadeleyi bugünde sergilemesini bekliyorum. Bu yarışında olduğu gibi önlere erken sarkarak düzlükte rakiplerini ayırmasını bekliyor ve 3 numaralı SENBEN'i  BANKO olarak öneriyorum.

Nitekim o gün zorda olsa kazanmıştı. Bugün Erdoğan Gülü, Masal Kızı ve Akrebin Gözü numara alarak sonuca gitmek isteyen tempo isimlerinin grupta olması Senben için önemli bir avantaj olacaktır. Öndeki mücadeleye karışmadan orta grupta ileryecek 3 numaralı SENBEN'in virajın son metrelerinde ön grupa yanaşarak dzülükteki sprintiyle kazanmasını  bekliyor veBANKO olarak öneriyoruz.  


Üçüncü Ayakta; 
Kaanefe, Mertbey, Saçanbey, Asil Gelin gibi kendi stilindeki rakiplerinin olmasına rağmen öndeki temposuyla bu işi en iyi yapan isimlerden biri olan 2 numaralı KOŞAN ARTUN'un kazanmasını bekliyoruz. Bu kadar benzer karakterde rakip olmasına rağmen neden kazanır?...Koşuda liderliği Koşan Artun alacaktır. Kazanmak için başka bir alternatifide bulunmuyor. Arkasında yer edinecek benzer stil rakiplerinin her türlü presine dayanabilecek bir potansiyele sahip olması en büyük avantajı olacaktır. Koşan Artun'la birlikte aynı tempoyu sahaya yansıtacak ön grup dışındaki geriden gelerek bu kapışmadan faydalanmak isteyecek isimlerin güçlerinin sınırlı! olması nedeniyle sprint ile son metreleri önde geçecek bir safkanın kazanmasını beklemiyoruz. Kaanefe liderliği Koşan Artun'a bırakacağı için ve kendisiyle birlikte yürüyecek isim sayısının çok olması nedeniyle düzlüğü rahat bir şekilde geçemeyebilir. Sonuçta Koşan Artun'un beyaz bayrak ayna yaparak kazanmasını bekliyor ve ekonomik kuponlar için BANKO olarak öneriyoruz.

 
Görüntülenme : 6775
  • Yorumlar
  • Yorum Yazın
Bu Bankoya Henüz Yorum Yapılmamıştır.
Ziyaretçi16 Temmuz 2018
Yorum Yazabilmek İçin Üye Olmalısınız. Üye Olmak İçin Tıklayınız.